Co Dalej z Comarchem? Analiza i Perspektywy
– Comarch to silna polska marka, którą chcemy rozwijać globalnie w oparciu o jej polskie korzenie i mocny zespół. Moment jest dobry, bo sektor przechodzi dużą transformację. Można ją wykorzystać do dalszego skokowego wzrostu. Jesteśmy gotowi, żeby zaangażować znaczące środki finansowe i wykorzystać nasze globalne doświadczenie – komentuje Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.
Jeśli wezwanie się powiedzie, Comarch zniknie z giełdy. Elżbieta Filipiak, przewodnicząca rady nadzorczej Comarchu podkreśla, że giełda dała spółce szansę na zdobycie zaufania.
– Teraz musimy odważyć się na kolejny duży krok, a ten wymaga wsparcia doświadczonego partnera, który może nas znacząco wesprzeć w rozwoju poza Polską. Pierwszy okres będzie czasem inwestycji w rozwój i liczymy się z tym, że może oznaczać przejściowe pogorszenie wyników, bo chcemy skoncentrować się na rozwoju w dłuższym horyzoncie czasu – sygnalizuje Filipiak.
Czy warto sprzedać akcje w wezwaniu na Comarch?
Fundusz oferuje 314,5 zł za akcję. Sytuacja jest ciekawa. Oferta CVC zawiera znaczącą premię w stosunku do poziomu sprzed zapowiedzi wezwania. Jest też wyższa od średniej ceny z aktualnych rekomendacji dla Comarchu. To mogłoby skłaniać do sprzedaży akcji w wezwaniu – szczególnie, że spółka znajduje się w stosunkowo trudnym okresie. Musi przeorganizować biznes żeby powalczyć o wyższe marże.
Natomiast z drugiej strony na wieść o planowanym wezwaniu kurs rynkowy w lipcu poszybował i cały czas utrzymuje się powyżej ceny z wezwania (dziś wynosi 319 zł), co może zniechęcać do sprzedaży akcji.
#Comarch #Giełda #Inwestycje #CVC #Transformacja #Biznes #RozwójGlobalny #PolskaMarka