Imponujący rozwój AutonomyNow
Zaledwie 4 lata wystarczyły, by AutonomyNow przeszło drogę z akceleratora Politechniki Warszawskiej do spółki z własnym centrum B+R i zakładem produkcji. Wartość zamówień na systemy AI firmy przekroczyła właśnie 2,9 mln euro.
Działania firmy skupiają się na zaawansowanych systemach ADAS (Advanced Driver Assistance System), które wspierają kierowców w bezpiecznym prowadzeniu pojazdu. Kluczowym elementem tych systemów jest możliwość automatycznego hamowania w przypadku wykrycia zagrożenia.
Spółka AutonomyNow wykorzystuje w swoich produktach algorytmy AI, które nie tylko automatycznie wykrywają pieszych i rowerzystów wokół pojazdu, ale również monitorują aktualne limity prędkości oraz sprawdzają poziom senności i rozproszenia uwagi kierowcy.
Warto przeczytać: Sukces polskiej spółki Medicalgorithmics. Jej rozwiązanie wykrywa arytmię serca skuteczniej od specjalistów
Imponujący rozwój AutonomyNow
AutonomyNow zostało założone przez doświadczonych menadżerów. Michał Wendeker, ekspert w zakresie projektowania zaawansowanych technologii przy użyciu inżynierii systemów, ma na swoim koncie pięć kompleksowych wdrożeń innowacyjnych produktów dla branży motoryzacyjnej. Konrad Kostrzewa jest specjalistą w dziedzinie uczenia maszynowego i wizji komputerowej.
Projekt ruszył 4 lata temu jako akcelerator Politechniki Warszawskiej. Obecnie to prężnie działająca spółka z własnym centrum B+R oraz zakładem produkcji w Lublinie. Warto dodać, że bez dużego rozgłosu firma zawarła kontrakty na imponującą kwotę 2,9 mln euro.
„Do tej pory staraliśmy się nie mówić szerzej o osiągnięciach spółki. Naszym podstawowym celem było dopracowanie i weryfikacja tworzonego przez nas rozwiązania pod kątem standardów bezpieczeństwa i norm homologacyjnych oraz udane wdrożenie technologii na rynek. Na tę chwilę mamy zakontraktowane zamówienia o wartości przekraczającej €2.9 miliona, a przychody spółki rosną w tempie ponad 4.000% rocznie” – mówi Michał Wendeker, CEO i Chief Innovation Officer w AutonomyNow.
Automatyzacja różnych rodzajów pojazdów
Oprócz realizacji zawartych kontraktów, działania spółki koncentrują się nad kolejną generacją Systemów AI Driver, które umożliwią autonomiczne sterowanie pojazdem pod nadzorem kierowcy. Plany firmy sięgają dalej – AutonomyNow chce rozwijać autorskie technologie automatyzacji pojazdów wojskowych.
„Myślimy o rozwoju technologii w formacie Dual Use, zakładając możliwości zastosowania w projektach cywilnych i militarnych. Dzięki naszej technologii planujemy zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania pojazdów, a docelowo rozwijamy aplikacje umożliwiające pełną automatyzację w określonych warunkach” – podsumowuje Michał Wendeker.
Warto przeczytać: Startup 2Riders rusza ze sprzedażą. Linkowy hol z systemem bezpieczeństwa ma zainteresować rowerzystów w Europie i USA
#AI #AutonomyNow #Technologia #Motoryzacja #Bezpieczeństwo #Innowacje #PolitechnikaWarszawska #Startupy #ADAS #AutonomicznePojazdy